Bewust van je Start – Opleiding geboortepsychologie
Begrijp in 6 maanden waarom jij én de mensen om je heen doen wat ze doen; door de oorsprong te zien van gedrag, patronen en hechting. Gebaseerd op meer dan 35 jaar wetenschappelijk onderzoek naar geboortepsychologie.
Direct starten
Je doet al zoveel. En toch blijft er iets knagen.
Je werkt aan jezelf. Je hebt cursussen gevolgd, boeken gelezen, therapie gehad. Of je begeleidt anderen en merkt dat je niet altijd bij de kern kunt komen.
Maar bepaalde patronen blijven zich herhalen. Bij jou. Bij je kind. Bij je cliënten.
Je voelt snel afwijzing. Of je bent voortdurend bezig om goed genoeg te zijn. Je reageert op situaties op een manier die je zelf niet begrijpt. En hoe meer je eraan werkt, hoe meer het lijkt alsof je bovenop iets bouwt wat nooit goed is neergezet.
Dat klopt ook. Want de meeste persoonlijke ontwikkeling begint te laat.
Wat als de wortels van die patronen niet liggen in wat je hebt meegemaakt als kind, maar al eerder? In de periode die niemand je ooit heeft uitgelegd. De periode van conceptie tot geboorte.
stap in en start direct
Stel je voor dat gedrag eindelijk logisch wordt
Niet alleen het gedrag van anderen. Maar ook het jouwe.
Dat je jezelf niet langer hoeft te analyseren of te corrigeren, maar begrijpt. Dat je ziet waar jouw patronen vandaan komen en ze herkent zonder oordeel. Dat je zachter wordt naar jezelf, omdat je snapt waarom je bent wie je bent.
En als professional: dat je bij een cliënt niet alleen ziet wat er gebeurt, maar begrijpt waar het ooit is begonnen. Dat je de laag bereikt die geen therapie, geen gesprek en geen methode ooit heeft geraakt.
Dat je kind zijn gedrag niet langer aan je oplegt als last, maar dat je het leest als informatie. En dat je weet wat het nodig heeft.
Dat is wat bewustzijn van je start brengt. Geen snelle fix. Geen nieuwe techniek. Maar een fundamentele verschuiving in hoe je naar gedrag kijkt, bij jezelf en bij anderen.
Vanaf dat moment kun je niet meer onwetend zijn. En dat verandert alles..
Door de spiegel van mijn geboorte
zie ik de patronen die mijn leven vormen,
en leer ik ze met liefde te begrijpen.
~ Bianca Gerritsen
Wat krijg je in Bewust van je Start?
De opleiding is opgebouwd in modules die je in je eigen tempo volgt. Elke week komt er een nieuwe module bij. Hieronder zie je wat er al in zit. En wat er nog aankomt.

Introductie: De lanceerbasis
Een zachte start.
Je maakt kennis met de materie, met mij en met jezelf als deelnemer.
Met onder andere een TedTalk en de documentaires What Babies Want en In Utero

Module 1: Ontstaan van geboortepatronen
Hoe ontstaan geboortepatronen?
Je leert de basis en gaat direct aan de slag met je eigen verhaal via oefeningen met foto’s en een terugblik op jezelf als baby.

Module 2: Je brein en geboortepatronen
Waarom zitten patronen in je lichaam en niet in je hoofd?
Je begrijpt hoe vroege ervaringen worden opgeslagen en hoe ze vandaag nog doorwerken.

Module 3: De 9 fasen van zwangerschap en geboorte
De complete reis van conceptie tot geboorte.
Welke imprint laat elke fase achter? En hoe zie je dat terug in gedrag?

Module 4: De geboorte vanuit de ogen van de baby
Wat ervaart een baby tijdens de geboorte?
Hoe kijkt het kind zelf naar dit moment. En wat betekent dat voor wie hij of zij wordt?

Module 5: Geboortepatronen
De meest voorkomende geboortepatronen uitgelicht. Je leert ze herkennen bij jezelf en bij anderen.

Module 6: Hechting
Hoe ontstaat hechting? Wat gaat er mis als de eerste verbinding wankelt en hoe werkt dat door?

Binnenkort nieuw
Masterclass over het spiegelen van gedrag, biologische natuurwetten en hoe je met deze kennis werkt met je klant, je kind of jezelf.
Nu instappen = laagste prijs, direct toegang en gratis 1-op-1 consult.
Wat Bewust van je Start je brengt
Na deze opleiding kijk je anders. Naar jezelf, naar je kind, naar je cliënten. Die blik gaat niet meer weg.
Je begrijpt hoe geboortepatronen ontstaan en hoe ze zich herhalen door het leven. Je herkent de 9 fasen van conceptie tot geboorte en weet welke imprint elke fase kan achterlaten. Je ziet hoe je brein en lichaam die vroege ervaringen hebben opgeslagen, en waarom verandering zo vaak moeizaam gaat als je de oorsprong niet kent.
Je leert gedrag spiegelen, bij jezelf én bij anderen. Zodat je niet langer reageert op wat je ziet, maar begrijpt wat er onder ligt.
En je gaat ook aan de slag met je eigen verhaal. Niet als therapie, maar als bewustwording. Want je kunt anderen alleen begeleiden naar een laag die je zelf kent.
Na Bewust van je Start:
Begrijp je jezelf — je weet waar jouw patronen vandaan komen en kijkt er zonder oordeel naar.
Begrijp je anderen — gedrag van je kind, je partner of je cliënt wordt logisch in plaats van frustrerend.
Werk je dieper — als professional bereik je de laag waar verandering echt begint.
Leef je vrijer — omdat je niet langer wordt gestuurd door patronen die je niet kent.
Bonussen – alleen als je nu instapt
De opleiding is nu in opbouw. Dat betekent dat jij als vroege deelnemer extra’s krijgt die later niet meer beschikbaar zijn.
🎁 6 maanden persoonlijke begeleiding via de community
🎙️ Live Q&A momenten; stel je vragen en krijg direct antwoord
💬 Gratis 1-op-1 Inzicht consult met Bianca; online of in de praktijk
📚 Alle modules worden wekelijks uitgebreid; jij krijgt alles mee zonder extra kosten
🌿 Live dag in oktober; een volledige dag waarin je de theorie belichaamt en aan de slag gaat met jouw eigen verhaal. In een kleine, persoonlijke groep in Veulen.
De waarde van deze bonussen samen: €689
Voor jou gratis als je vandaag nog instapt.
Zodra de opleiding volledig klaar is in de nieuwe leeromgeving gaat de prijs omhoog. Dit is het moment om in te stappen voor de laagste prijs én de meeste begeleiding.
Praktische informatie
📚 Vorm: online opleiding, volg in je eigen tempo
🕙 Duur: 6 maanden begeleiding
📲 Toegang: direct na inschrijving, levenslang
👥 Persoonlijke begeleiding via de community
🎙️ Live Q&A momenten
🌿 Live dag in oktober, inbegrepen bij inschrijving
💶 Investering: €1.650
Dit is de huidige prijs zolang de opleiding nog in de nieuwe leeromgeving wordt opgebouwd. Zodra alle modules klaar zijn gaat de prijs omhoog. Nu instappen betekent dat je de volledige opleiding krijgt voor deze prijs, inclusief alle nieuwe modules die er nog bijkomen.
Wat zit er al in:
Zes uitgebreide modules over geboortepatronen, je brein, de 9 fasen van zwangerschap en geboorte, de geboorte vanuit de ogen van de baby, geboortepatronen in de praktijk en hechting. Binnenkort komen daar masterclasses bij over het spiegelen van gedrag, biologische natuurwetten en hoe je met deze kennis werkt met je klant of kind.
Nu instappen = laagste prijs, direct toegang en gratis 1-op-1 gesprek
💬 Wil je eerst weten of dit bij jou past? Plan een gratis gesprek.
Wat anderen zeggen
“De opleiding combineert inhoudelijke kennis met oefeningen die je echt laten ervaren. Ik merk dat ik op persoonlijk niveau lagen aanraak en me ontwikkel. Er is veel ruimte voor je eigen tempo en proces. Bianca begeleidt prettig, zonder oordeel, via de livedagen en WhatsApp. Het voelt als samen leren, van en met elkaar. Ik voelde meteen een ‘ja!’ bij deze opleiding, maar haal er nog zoveel meer uit dan ik had verwacht. — Karlijn
“Ik ben mezelf tegengekomen en ben dingen aangegaan die me in de weg stonden.” — K.
“Het geboorteproces kende ik al, maar Bianca laat zien hoe diep de invloeden gaan. Ze vertelt makkelijk, geeft duidelijke voorbeelden en raakt niet uitverteld. Deze inzichten zijn voor professionals enorm waardevol.” — Monique
“Ineens kan ik als doula dieper begeleiden. Het wordt duidelijk waarom deze vrouw op dit moment stagneert, waarom er ineens spanningen omhoog komen. Dit heeft alles te maken met hoe zij geboren is en hoe zij de periode van zwangerschap en geboorte heeft beleefd. Ook de spanning en angst van de partner is ineens zó logisch.” — V
Ik ben Bianca
Jarenlang voelde ik me snel afgewezen, anders, intens. Ik deed mijn best, werkte aan mezelf, volgde opleidingen. Maar ergens bleef iets knagen.
Tot ik mijn eigen start werkelijk ging begrijpen.
Ineens vielen er kwartjes die geen therapie, geen cursus en geen coaching ooit had geraakt. Ik begreep waarom ik reageerde zoals ik deed. Waarom bepaalde situaties me zo raakten. Waarom ik mezelf zo lang onzichtbaar had gemaakt.
En ik zag hetzelfde bij mijn zes kinderen.
Dat is het moment waarop ik wist: dit is wat ik wil doorgeven.
Ik heb een achtergrond als verpleegkundige en werk al bijna 20 jaar met baby’s, zwangeren en jonge gezinnen. In die jaren heb ik een breed scala aan opleidingen gevolgd rondom babyzorg, hechting, ontwikkeling en geboortepsychologie. Sinds 2020 ben ik HypnoBirthing docent en sinds 2022 doula. Vanuit mijn praktijk in Veulen begeleid ik zwangeren, moeders, baby’s, kinderen en professionals.
Bewust van je Start is de opleiding die ik zelf had willen hebben. Eén die niet begint bij wat je nu ervaart, maar bij waar het ooit is begonnen.
Ik kijk ernaar uit je hierin te begeleiden.
Warme groetjes,
Bianca
Veelgestelde vragen
Is deze opleiding niet te duur?
Het is een investering.
Maar zet het eens af tegen wat je al hebt uitgegeven aan therapie, cursussen en coaching waarbij je nooit bij de kern bent gekomen. Bewust van je Start gaat naar de laag die al die andere trajecten hebben gemist. De laag waar patronen zijn ontstaan. Eén inzicht uit deze opleiding kan jaren van vastlopen doorbreken. En de huidige prijs is de laagste die deze opleiding ooit zal hebben. Zodra alle modules klaar zijn gaat hij omhoog.
Leer ik ook iets over mezelf?
Ja, en dat is juist de kracht van deze opleiding. Je gaat niet alleen kennis opdoen, je gaat je eigen geboorteverhaal onderzoeken.
Via oefeningen, foto’s en reflectie ontdek je welke patronen bij jou zijn ontstaan en hoe ze vandaag nog doorwerken. Dat persoonlijke proces maakt dat je de kennis niet alleen begrijpt, maar ook belichaamt. En dat maakt je een betere professional én een bewuster mens.
Is dit wel iets voor mij?
Als je werkt met volwassenen, moeders, baby’s of kinderen én je wilt dieper kunnen werken, dan is dit voor jou.
Ook als je moeder bent en patronen herkent bij jezelf of je kind die je niet begrijpt.
Je hoeft geen voorkennis te hebben over geboortepsychologie. Wat je wel nodig hebt is de bereidheid om eerlijk naar jezelf te kijken.
Twijfel je? Plan een gratis gesprek en ik vertel je of deze opleiding bij jou past.
Wat is het verschil met andere methodes op dit gebied?
Geboortepsychologie is in Nederland vooral bekend geworden door Anne Verwaal, die dit gedachtegoed hier heeft geïntroduceerd. Haar werk is waardevol, maar het verhaal dat zij vertelt is de afgelopen twintig jaar weinig veranderd. Sindsdien hebben anderen deze informatie verder uitgewerkt en toegankelijker gemaakt voor professionals, met materialen, kaartensets en methodes die het werkbaar maken in de praktijk.
Bewust van je Start is geen methodiek met een kaartenset. Het is een combinatie van alles wat er is; en meer.
We werken vanuit de volledige pre- en perinatale psychologie, met de 9 fasen van conceptie tot geboorte. We pakken de biologie van ons lijf erbij. We kijken naar wat gedrag van anderen je spiegelt. En we werken met de biologische en universele natuurwetten.
Maar wat Bewust van je Start echt onderscheidt is dit: je gaat je eigen proces aan. Hoe ben jij geboren? Zelfs als je niets van je verhaal weet, komen we erachter. En als je dat verhaal begrijpt, mag je het gaan voelen en doorvoelen. Pas dan begrijp je wat heling betekent. En pas dan kun je met anderen even diep gaan.
Klaar om je eigen verhaal te begrijpen; en dat van anderen?:
Dan is Bewust van je Start jouw volgende stap.
Je stapt in voor de laagste prijs die deze opleiding ooit zal hebben. Met directe toegang, persoonlijke begeleiding en een live dag in het najaar.
Nog niet zeker? Bekijk eerst gratis het webinar De Reis die elke Baby maakt en proef hoe ik werk.
Of plan een gratis gesprek en ik vertel je of deze opleiding bij jou past.
Menu
Voor jou
Begeleiding
Cursussen
Professionals
Over Bianca
Contact
Extra mogelijkheden
Jonge vrouw
Moeder
Zwangerschapsbegeleiding
Veilige Verbinding Massage
Zwangerschaps-massage
Postpartum massage
Massage na verlies
Geboortenetwerk
Pagina's
Inzicht Consult
De Lagen van jouw Verhaal
Onbewust Verslaafd
Massage
Trauma verwerking
Geboorte begeleiding
Cursussen
HypnoBirthing®
Jouw Bewuste Bevalling
Jouw Baby Begrijpen
Babymassage cursus
Opleiding Bewust van je Start
Workshop De Logica van Gedrag
Workshop Veilige Verbinding Massage
Gratis
Geboorteplan
BRAINS
Webinar Vanuit vertrouwen bevallen met HypnoBirting
Webinar De Reis die elke Baby maakt
Ebook Verwelkomen van je baby
• Video's op Youtube
• Podcasts op Spotify